pon.. wrz 25th, 2023
Całoroczna oranżeria - o czym musisz pamietać

Jeśli zależy Ci na zaznaniu nieco luksusu i dobrym humorze zdecyduj się na gustowną oranżerię. To miejsce, z którego możesz korzystać przez cały rok bez względu na warunki panujące na dworze oraz porę dnia. Prace w ogrodzie wyciszają i pomagają się zrelaksować, a towarzystwo roślin dobrze wpływa na naszą kondycję psychiczną.

Dlaczego warto mieć oranżerię?

Budowa oranżerii to doskonała decyzja, która przypadnie do gustu osobom ceniącym towarzystwo natury i bujnej roślinności oraz potrzebują miejsca do relaksu i odpoczynku. Pomieszczenie pod szkłem sprawia, że cały budynek prezentuje się nie tylko okazalej, ale nabiera zupełnie innego charakteru. To dodatek, który pozwoli uporać się z gorszym nastrojem spowodowanym brakiem promieni słonecznych, intensywnymi opadami deszczu i śniegu oraz zimnem, które stanowią stały element jesiennej i zimowej scenerii. To właśnie wtedy najlepszym sposobem na gorszy nastrój jest własny zimowy ogród. Jego budowa nie należy do łatwych, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Aby znaleźć ekipę, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać hasło razem z regionem, na przykład „oranżeria mazowieckie”.

Jak stworzyć zimowy ogród?

Oranżeria to miejsce, w którym oprócz bujnej roślinności znajdują się także wygodne fotele, meble i stolik do kawy, dlatego przestrzeń idealnie nadaje się relaksu i odpoczynku. Kiedy promienie słoneczne pojawią się na niebie, ale jest na tyle zimno, że nie warto wychodzić na podwórko, przebywając w zimowym ogrodzie, dociera do nas solidna porcja witaminy D. To właśnie promienie słoneczne gwarantują dobry nastrój i sprawiają, że jesteśmy w stanie lepiej uporać się z jesienną chandrą.

W trakcie budowy trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni kształt oranżerii i zastosowanie dobrej jakości materiałów. Należy skupić szczególną uwagę na szczelności i zapewnieniu ciepła. Trzeba wybrać odpowiedni rodzaj ogrzewania, żeby oranżeria służyła domownikom i ich gościom przez cały rok, a nie jedynie w wybrane miesiące. Doskonale, kiedy zimowy ogród znajduje się po stronie południowej, gdyż światło dzienne dociera tam niemalże cały dzień.

Właściwa konstrukcja ogrodu gwarantuje wytrzymałość i zachowanie dobrej kondycji przez wiele lat. Świetnie sprawdza się konstrukcja z aluminium, gdyż tworzywo jest odporne na czynniki atmosferyczne, również wiatr, śnieg i intensywne opady deszczu. Z kolei szyby muszą gwarantować termoizolacyjność i zapewniać bezpieczeństwo.