śr.. kwi 17th, 2024
Świąteczne prezenty dla seniora - co wybrać

Święta to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to też czas pełen pogoni za prezentami, często na ostatnią chwilę. Choć w biegu, chcielibyśmy wybrać prezenty, które ucieszą naszych najbliższych. Nie lada wyzwaniem są prezenty dla seniorów, podpowiadamy więc co, warto wybrać.

Potrzeba matką wynalazku

I to właśnie ta przysłowiowa potrzeba może okazać się kluczem do udanego prezentu. Nikt nie zna Twoich bliskich tak dobrze jak Ty sam. Wiesz więc na pewno jakie są ich potrzeby i marzenia. Potrzeb ilu ludzie może być tysiące, albo jedna pielęgnowana w sercu od lat. Seniorzy często mają zupełnie inne pragnienia niż młodzi ludzie. Warto wsłuchać się w ich codzienność i postawić na przedmiot, który ułatwi lub umili im czas. Jeśli do tej pory nie zwracaliśmy uwagi na to, o czym mówią nasi najbliżsi w tym kontekście, możemy przed świętami dyskretnie zagaić czy mają jakieś specjalne życzenia do Mikołaja. Jeśli nie to inwencja leży po naszej stornie. Podpowiadamy co, może przydać się współczesnym seniorom.

Zestaw ręczników czy album pełen wspomnień – oto jest pytanie.

Prezent sentymentalny

Jeśli nasz senior lubi z rozrzewnieniem wspominać stare czasy i wracać do lat młodości dobrym wyborem może być prezent w postaci albumu ze zdjęciami. Jeśli stawiamy na nowoczesność to popularne obecnie, są też foto książki czy też foto kalendarze. Ciekawą koncepcją będzie kalendarz ułożony od najświeższych zdjęć i sięgający aż do tych z młodych lat.

Technologia w prezencie

Dobrym pomysłem na prezent dla seniora może okazać się opaska monitorująca funkcje życiowe i parametry zdrowotne. W ten sposób nie tylko damy coś oryginalnego, ale zyskamy też spokój w codziennym niepokoju o zdrowie naszych bliskich.

Sport to zdrowie

Pozostając w temacie zdrowia, warto rozruszać naszego seniora. Jeśli nie w głowie mu już pląsy na fitnessach, to idealnym wyborem mogą okazać się kijki do Nordic Walking. Z takim sprzętem senior może wybrać się ze znajomymi czy nawet psem na spacer.

Praktyczny prezent

Jeśli nasz senior jest pragmatykiem, a jedyne prezenty, jakie toleruje to te praktyczne. Warto postawić na przykład na zestaw ręczników. Taki zestaw przyda się w każdym domu, a obdarowana osoba, będzie mogła bez stresu o ilość ręczników dla gości przyjmować wszystkie wnuki.

Czas to cenny dar

Jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu, jaką mamy, jest czas. Warto z tego uczynić prezent i podarować na święta bliskiemu seniorowi. Doceni on z pewnością wspólnie spędzone chwile i wyjście na obiad do restauracji czy do teatru.