pt.. mar 1st, 2024

Radiofrekfencja to pierwszy system odmładzający skórę,wykonywany za pomocą aparatu RF Melody działającego poprzez odbudowę włókien kolagenowych przy użyciu fal radiowych na ściśle określone warstwy skóry. Dwupolarowość działania aparatu RF Melody gwarantuje kontrolę głębokości przenikania impulsów.

Jest to technologia RF polegająca na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej tzn. większej niż 500kHz (0,5MHz). Energia pochodząca z fal radiowych rozgrzewa tkankę łączną w skórze oraz zawarty w niej kolagen. Jednocześnie poduszka chłodząca sprawia, że wytwarzane ciepło nie jest zbyt mocno odczuwalne przez pacjenta. Wskutek rozgrzania kolagen obecny w tkance łącznej kurczy się i napina górne warstwy skóry. Fale radiowe pobudzają dalszą produkcję kolagenu, a w efekcie w ciągu kilku miesięcy skóra staje się jeszcze gładsza i lepiej napięta.

Zabiegi radiofrekwencji polecane są w szczególności do spłycania zmarszczek  twarzy – na policzkach i szyi, kurzych łapek jak również w przypadku opadających powiek. Stosując radiofrekwencję, można także zredukować zmarszczki i napiąć skórę na ramionach, nogach i brzuchu.

Ile trwa zabieg Radiofrekwencja

Zabieg na twarz lub szyję trwa najczęsciej od 30 do 60 minut.

W czasie zabiegu  odczuwa sie niewielki ból, który znajduje się w granicy odczuwalności i cały czas jest kontrolowany przez lekarza co zapewnia dodatkowy  komfort podczas  zabiegu.

Głowica emituje łagodzące wibracje, które skutecznie zmniejszają uczucie związane z bólem.

Jak wygląda zabieg RadiofrekwencjI?

Energia radiowa emitowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta. Na zakończenie zabiegu nakłada się żel chłodzący.

Zalety zabiegu czyli na co pomaga

Liftinguje, ujędrnia, odmładza, likwiduje luźną skórę, powstrzymuje oznaki starzenia, niszczy komórki tłuszczowe i cellulit,podnosi owal twarzy i podbródka,spłyca zmarszczki,zmniejsza worki pod oczami i kurze łapki, sama terapia jednak to profilaktyka zapobiegania starzeniu

Dodatkowo wpływa na:

  • redukcja cellulitu
  • zmniejszenie tkanki tłuszczowej
  • ujędrnienie ciała
  • podniesienie pośladków
  • wysmuklenie tali
  • odmłodzenie rąk i stóp

Powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych.

Jak długo utrzymują sie efekty

Poprawę ujędrnienia skóry można zauważyć już po jego zakończeniu, ale najlepsze efekty będą widoczne od trzech do sześciu miesięcy po wykonanym zabiegu…

Samo  wygładzenie zmarszczek będzie widoczne zaraz po zabiegu radiofrekwencji.

Zabieg należy powtórzyć od dwóch do kilku razy (w zależności od oczekiwanych efektów) w odstępie dwóch tygodni.

Pacjentka  po zabiegu może śmiało wrócić do  codziennych zajęć.

W miejscu poddanym zabiegowi pojawia się lekkie zaczerwienienie, które powinno ustąpić już po godzinie lub  następnego dnia.

Jak postępować po zabiegu

Radiofrekwencja zwana jest też zabiegiem lunchowym – czyli to znaczy,że po przeprowadzeniu można od razu wrócić do aktywności.

Skóra będzie jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.