pt.. mar 1st, 2024

Lipofiling, czyli autologenny przeszczep tłuszczu, opiera się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej , szeroko stosowany m.in. do wygładzenia bruzd, korekcji zmarszczek, powiększania ust, modelowania sylwetki, powiększania biustu, powiększania pośladków czy też uzupełnieniu ubytków spowodowanych urazami, chorobami i wadami wrodzonymi.

Tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z fałdów brzusznych lub przyśrodkowych powierzchni ud i kolan. Następnie podaje się ją frakcjonowaniu i tak odpowiednio przygotowaną, przeszczepia się w dowolnej ilości. Na ogół 70% podanego tłuszczu pozostanie w skórze na zawsze.

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to jak długo tkanka tłuszczowa będzie tam obecna.

Część podanego tłuszczu, jest zawsze wchłaniana przez organizm stąd jego ilość może się znacząco różnić w zależności od organizmu. Ogólnie, tłuszcz, który pozostaje po 6 miesiącach, pozostaje już na zawsze.

Ostrzykiwanie tłuszczem skóry właściwej wykonuje się cienkim igłami w bardzo małych ilościach. Zabiegi przeszczepiania tłuszczu , wykazują się stosunkowo wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Pojawiają się oczywiście objawy niepożądane i powikłania ale są to nieliczne i zwykle niegroźne przypadki(zasinienie, obrzęk, infekcja)

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej posiada udowodnione działanie wpływające na poprawe jakośći skóry, która staje się przez to gładsza, bardziej napięta, sprężysta a pory stają się mniejsze.

Sam zabieg ma również korzystne działanie podczas dojrzewania blizn – osłabia produkcję kolagenu w procesach bliznowacenia.

Efekt przeciwzapalny zabiegu można wykorzystać u pacjentów z cerą trądzikową.

Przeszczepiony tłuszcz pozostaje w tkankach przez resztę życia!

Tylko 10 % tłuszczu tracimy w trakcie przeszczepu przy zastosowaniu odpowiedniej techniki chirurgicznej. Istnieje małe ryzyko powikłań, wyklucza się odrzucenia oraz uczulenia, a także nie występują blizny

Zabieg jest mało inwazyjny, trwa 30-60 minut z możliwością wykonywania go w znieczuleniu miejscowym. W pierwszym tygodniu od zabiegu niewskazane jest korzystanie z sauny, basenu i siłowni.

Lipofiling można połączyć z plastyką powiek górnych i dolnych, z liftingiem twarzy lub w cienie pod oczami czy tez na wychudzona twarz nadmiernym uprawianiem sportu lub odchudzaniem. U wszystkich poddanych temu zabiegowi należy wykonać serię masaży limfatycznych na miejsca pobrania tkanki tłuszczowej.

Okres rekonwalescencji trwa do 10 dni.

Wypełnianie tkanką tłuszczową jest procesem podejmowania małej ilości tłuszczu z jednej części ciała i zaimplantowanie go w miejsce , gdzie jest to potrzebne.

Tłuszcz ten może być wszczepiony do ust, fałdów nosowo-wargowych ( fałdy z rogów usta do nosa ), w ramach obszarów oczu, policzków i innych części ciała i twarzy .

Zabieg znany jest także jako wypełnianie tkanką tłuszczową lub wstrzyknięcie tłuszcz

Transfer tłuszczu

Procedurę transferu tłuszczu lub tkanki tłuszczowej przeprowadza sie z obszarów, w których masz nadmiar tłuszczu, takie jak zewnętrzne ud, i wprowadza je do obszarów, które mogą być pozbawionych objętości, np. twarzy, dłoni, piersi lub pośladków.

To bezpieczne, trwałe, dobrze tolerowane procedura wytwarza naturalnie wyglądające rezultaty. Każdego roku tysiące ludzi przechodzą pomyślne tkanką tłuszczową i są zadowoleni z wyników.

Zabieg jest prosty, trwa około 45 minut i wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym (pacjent śpi w trakcie zabiegu). Po 2 godzinach po wykonaniu zabiegu pacjent może iść do domu.

Przez 3 dni na twarzy będziesz musiał nosić specjalne brązowe plastry. Po zabiegu nie ma blizn na twarzy, gdyż technika ta polega na wstrzyknięciu tłuszczu bardzo cienkimi kaniulami (rurkami).

Szwy pozostają przez 7 dni na pępku lub po wewnętrznej stronie kolana, skąd często pobiera się tłuszcz. Ta procedura jest szybkim i efektywnym zabiegiem odmładzającym.

Pacjenci chętnie wracają po 5 latach na następne wstrzyknięcie tłuszczu i utrzymują w ten sposób ciągle młody wygląd twarzy.

Jest to zabieg mało inwazyjny i może pomóc w poprawie takich problemów jak: trądzik, blizny i przywrócić młodzieńczy wygląd do starzenia się twarzy.

Własny tłuszcz jest niemal doskonałym wypełniaczem do iniekcji . Jest miękki i daje naturalne odczucie. Nie powoduje problemów immunologicznych.

Tłuszcz pobiera się z innego miejsca na ciele , takiego jak np.brzuch , i wówczas staje się gotowym produktem wykorzystanym do wypełnienia tłuszczem.

Prowadzone badania wykazały , że praktycznie cały tłuszcz jest wchłanialny , dlatego też wielu chirurgów kosmetycznych rekomenduje zabiegi wstrzyknięcia tłuszczu co daje w perspektywie bardzo dobre i trwałe wyniki.

Wiele też zależy od czynników takich jak: jak tłuszcz ten został usunięty , jak to było skoncentrowane i traktowane , jak został wstrzyknięty , gdzie został wstrzyknięty oraz jak rozłoży się w czasie po zakończeniu leczenia i jak będzie reagowało twoje ciało.

Kiedy należy wykonać transfer tłuszczu

Jeśli masz obszary na twarzy, które wydają się pomarszczone lub zapadnięte

Jeżeli dotychczasowe metody zawodzą podczas stosowania standardowych wypełniaczy

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego ciała, zlikwidować blizny, zmiany, wypełnić zagłębienia ciała i odmłodzić swoje ręce i twarz

Do stosowania w rekonstrukcji piersi, aby wypełnić nieprawidłowości kształtu lub ukryć oczywiste oznaki implantów piersi

Jak zlikwidować cienie pod oczami

Cienie pod oczami najlepiej zlikwidować również przeszczepem własnego tłuszczu. Problem cieni pod oczami dotyczy nie tylko osób, u których cienie pod oczami są uwarunkowane genetycznie.

Cienie pod oczami, opisywane najczęściej jako „podkrążone oczy”, są bardo często cechą genetycznie uwarunkowaną. Są one wynikiem braku poduszeczki tłuszczowej między skórą a kością oczodołu. Kolor siny spowodowany jest prześwitem naczyń usytuowanych na kości.

Istnieje wprawdzie wiele sposobów, które doraźnie mogą pomóc rozwiązać ten problem, ale na pewno go nie zlikwidują.

Piersi i pośladki również powiększamy własnym tłuszczem. Przeszczep własnego tłuszczu jest najlepszym sposobem na odmłodzenie twarzy u kobiet i mężczyzn.

Można przeszczepić dowolną ilość tłuszczu w różne okolice twarzy uzyskując wypełnienie policzków, uwypuklenie czoła, zaokrąglenie szczęki, wypełnienie fałdów i blizn na twarzy, powiększenie ust.

LIPOFILING to jeden z ważniejszych etapów w modelowaniu naszej sylwetki. Własna tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym i najpewniejszym materiałem do wypełniania defektów ciała